סיפור חיים – כתיבת ספר זכרונות, ביוגרפיה

לכל אחד יש סיפור. כל אדם הוא עולם ומלואו, מצבור של מאורעות, חוויות ולקחים שמרכיבים את הביוגרפיה האישית שלו.

במיוחד בישראל, שהתברכה במהגרים רבים והייתה נתונה לשינויים היסטוריים גדולים ותדירים, לכל אדם יש סיפור ייחודי ומרתק.   אנו מזמינים אתכם להוציא את סיפורכם לאור בספר או בסרט, שיהיה אחת המתנות המשמעותיות והמרגשות ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם, ולדורות הבאים במשפחה.

גם אם נראה לכם שהמאורעות ההיסטוריים שהשפיעו על חייכם וליוו אותם דומים לאלה של הרבה אנשים אחרים – תתפלאו לדעת עד כמה הסיפור האישי הוא שעושה את ההבדל, ועד כמה צמאים האנשים שסביבכם לשמוע על עברכם. בין שתרצו להסריט אתכם מספרים על חייכם ובין שתרצו לכתוב על כך, תוכלו להנציח את האנשים, המקומות והמאורעות שמהווים את השורשים של המשפחה הפרטית שלכם, ולשתף אחרים בחוכמת החיים ובניסיון שצברתם.

כתיבת סיפור חיים – תהליך העבודה

אנו נעבוד אתכם באופן צמוד לשביעות רצונכם ורצון קרוביכם. תהליך כתיבת הביוגרפיה נעשה על ידי מפגשים עם מראיין שלנו, שיהיה שותפכם לתהליך הפקת הספר. המראיינים שלנו מנוסים ומקצועיים, יקשיבו לכם בסבלנות ויכוונו אתכם בעדינות על ידי שאלות.   תהליך כתיבת הביוגרפיה בדרך כלל יתנהל כך:

  • פגישה ראשונה – המראיין יגיע אליכם הביתה, ידבר אתכם על תהליך העבודה, על ציפיותיכם ועל מה תרצו לספר. לאחר שנוצרה ההיכרות הראשונית תיקבע פגישה שנייה והתחלת הראיונות.
  • במהלך סדרת פגישות יעודד אתכם המראיין לספר את סיפורכם על ידי רשימת שאלות מוכוונות וחשובות שהניסיון לימד אותנו על חשיבותן. אתם קובעים את הקצב, אתם קובעים על מה לדבר ועל מה לא, והמראיין יעזור לכם, יתעד ויקליט להוציא את הדברים החוצה באופן מסודר וקוהרנטי עד כמה שאפשר. אם תרצו ייתכן שייערכו גם ראיונות עם בני משפחה ועוד אנשים שיכולים להוסיף לסיפורכם.
  • השלב השלישי הוא כתיבת הספר. הכתיבה נעשית על ידי כותבים מקצועיים, ואתם שותפים לה באופן מלא – אתם יכולים להוסיף ולהעיר, וכמובן לבחור את המסמכים הנלווים שייכנסו לספר: תמונות, תעודות, מכתבים וכד’.
  • לאחר שנכתבה הטיוטה הסופית הגיע הזמן לבחור את “הפרטים הקטנים”: שמו של הספר, עיצוב העטיפה, הצבע שלה וכו’.
  • לאחר שסוכמו הפרטים האחרונים, עובר הספר להפקה – העיצוב הגרפי וההדפסה, כמובן רק לאחר שניתן האישור הסופי שלכם ושל בני משפחתכם לגרסה הסופית של הספר.
  • באופן דומה יתנהל תהליך הפקת סרט: היכרות ראשונית, סדרת ראיונות וצילומים, עד שמוצר המוגמר שיקבל את אישורכם הסופי.

אנו נהיה אתכם בכל שלב – ברגעי הנוסטלגיה, בדמעות השמחה ו… גם בדמעות הכאב. נלווה אתכם יד ביד ונשתתף בהתרגשותכם. אנו מוקירים תודה לכל אחד ואחת על הזכות שנפלה בחלקינו להיות שותפים לסיפורם.

על החשיבות שבלספר

הניסיון שלנו בכתיבת סיפורי חיים לימד אותנו עד כמה יכול התהליך להיות משמעותי ומרגש לכם ולקשר שלכם עם בני המשפחה. אנשים רבים נמנעו מלשתף את קרוביהם בסיפור חייהם מתוך מחשבה שהם רוצים “לחסוך” מהם את הקושי והכאב. אחרים שיתפו אותם בפרטים כלליים ביותר, מתוך מחשבה שסיפורם אינו שונה ומיוחד מספיק כדי להתעכב עליו, ויש כאלה ששיתפו את קרוביהם בכמה שיותר.

דרך הראיונות שלנו אנחנו מנסים לסכם את סיפורכם באופן המלא והשלם ביותר. תמיד מרגש לראות איך כתיבת סיפור חיים חושפת דברים שלא היו ידועים, מאירה פרטים שהיה נדמה לכם שסיפרתם כבר עשרות פעמים באור אחר ומעלה לפני השטח זיכרונות שהיו חבויים במשך שנים רבות.

כתיבת ביוגרפיה היא תהליך מלא עוצמה: אנשים נזכרים, צוחקים ובוכים ומסתכלים בעיניים חדשות על עברם. האפשרות להעלות את זיכרונותיכם באופן מסודר היא פריבילגיה שמעשירה ותורמת לכם לא פחות מלבני המשפחה, שיודו לכם ויתרגשו על החשיפה לסיפורכם במלואו.

אתם הולכים להשאיר אחריכם מורשת לדורות הבאים, ולתת אפשרויות גם לנכדים ולנינים ולאלה שיבואו אחיהם להכיר אתכם, ולהרגיש בחוט החזק המקשר בין העבר להווה ולעתיד.

 פנו אלינו עכשיו וקבלו הצעה לכתיבת סיפור החיים שלכם!